Rzeczoznawca majątkowy Katowice

Rzeczoznawca majątkowy Katowice - wycena nieruchomości


Nasza firma świadczy kompleksowe usługi związane z wyceną nieruchomości na terenie Katowic oraz innych miast aglomeracji śląskiej. Przygotowana przez nas oferta jest skierowana do wszystkich osób, które chcą poznać rzeczywistą wartość nieruchomości. Rzeczoznawca majątkowy wykonuje opracowania wycen zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, z zachowaniem należytej staranności. Wyceny nieruchomości są sporządzane w formie operatów szacunkowych, stanowiących wysokiej klasy opracowania w formie papierowej. Na indywidualne życzenie klienta jesteśmy w stanie udostępnić wersję elektroniczną.

Wycena nieruchomości – mieszkania w Katowicach

W ofercie naszej firmy znajduje się profesjonalna wycena nieruchomości mieszkalnych, z której mogą skorzystać nie tylko klienci z Katowic, ale z całego województwa śląskiego. Sporządzamy wyceny mieszkań do różnych celów, w tym między innymi na potrzeby kredytowe, podatkowe, księgowo-finansowe, do zabezpieczenia wierzytelności, a także w celu podziału majątku.

W swoich działaniach kierujemy się bezstronnością, poufnością oraz przestrzeganiem zasad tajemnicy zawodowej. Cennik realizowanych przez nas usług jest każdorazowo ustalany indywidualnie dla każdej wyceny lub opinii i jest uzależniony od czasochłonności, a także od stopnia trudności zlecenia.

Operat szacunkowy

Szczególną formę wyceny nieruchomości sporządzonej przez rzeczoznawcę stanowi operat szacunkowy. Jest to dokument uwzględniający założenia oraz warunki ograniczające, będące podstawą wyceny, a także zawierający wszelkie istotne informacje uzyskane podczas szacowania nieruchomości.

Operaty szacunkowe, jakie sporządzają nasi rzeczoznawcy majątkowi, są zgodne z obowiązującymi przepisami prawa, zasadami dobrej praktyki zawodowej i standardami zawodowymi, a co więcej, przedstawiają w sposób przejrzysty i jednoznaczny wnioski z wyceny tak, aby umożliwić korzystającemu zrozumienie wyrażanych przez rzeczoznawcę opinii oraz właściwą interpretację.

W tego typu dokumencie przedstawia się sposób dokonania wyceny nieruchomości, w tym określenie jej celu, formalną podstawę wyceny i źródła danych o nieruchomości, wynik wyceny wraz z przedstawieniem obliczeń wartości nieruchomości.