Wycena nieruchomości Zabierzów

Wycena nieruchomości Zabierzów


Wycena nieruchomości może być przydatna w wielu różnych procesach, między innymi sprzedaży budynku. W Infidea zajmujemy się wycenami budynków o różnych charakterze, zarówno dla klientów prywatnych, jak i biznesowych. Chętnie Państwu zaprezentujemy, co wchodzi w zakres naszych kompetencji. Co możemy dla Państwa zrobić?

Rzeczoznawca majątkowy Zabierzów – czyli kto?

Dokładną definicję tego zawodu określa ustawa z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami. Jest to praca wykonywana na zasadzie działalności zawodowej i, w największym skrócie, polega na tworzeniu wycen nieruchomości.

Nasi rzeczoznawcy majątkowi posiadają uprawienia nadane im na mocy przepisów prawa. To oznacza, że spełniają szereg wymagań, stawianych przed nimi, między innymi: brak karalności z tytułu różnego rodzaju przestępstw (między inny gospodarczych, związanych z własnością różnych przedmiotów czy działalnością organów państwowych, ale nie tylko), posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych, a także uzyskać szereg niezbędnych uprawnień.

Nasze standardy są dużo wyższe niż te określone przez prawo. W Infidea współpracujemy nie tylko z wykwalifikowanymi rzeczoznawcami majątkowymi, ale przede wszystkim – pasjonatami. Uwielbiamy to, co robimy i z przyjemnością wykonujemy dla Państwa w pełni profesjonalne wyceny nieruchomości o różnym charakterze. Co więcej, tworzymy również szereg innych dokumentów. Zdajemy sobie sprawę, że zawód, jakim jest rzeczoznawca majątkowy, wymaga dużej dozy zaufania od klientów. Dlatego też przypominamy, że wszyscy nasi specjaliści znajdują się w wykazie tworzonym przez organy rządowe. Jest on ogólnodostępny i w razie wątpliwości przed podjęciem z nami współpracy – zachęcamy do sprawdzenia wykazu.


Jakie dokumenty może wystawić rzeczoznawca majątkowy?

Działalność rzeczoznawcy majątkowego opiera się na określaniu na podstawie wiedzy i doświadczenia wartości nieruchomości. W związku z tym aspektem swych działań, wydajemy tak zwane operaty szacunkowe, stanowiące najbardziej podstawowy zakres działania naszej firmy.

Są to dokumenty o charakterze urzędowym, które dla swojej ważności wymagają formy pisemnej. W ich ramach określa się wartość danego budynku w opinii rzeczoznawcy Infidea, a sam dokument może być wykorzystany w różnego rodzaju sprawach związanych z nieruchomością – między innymi w przypadku spraw spadkowych, jak również w celu oszacowania wysokości czynszu dzierżawnego i w wielu innych kwestiach.

Jednak operat nie jest jedynym dokumentem, jaki jest wydawany przez naszą firmę. Wśród innego rodzaju ekspertyz, jakie tworzymy dla Państwa w oparciu o naszą wiedzę i doświadczenie, wskazać można pisma związane z:

  • efektywnością inwestowania w nieruchomości oraz rozwojem tej dziedziny,
  • wskazywaniem wartości nieruchomości na potrzeby określonego inwestora,
  • określaniem wartości nieruchomości o charakterze bankowo-hipotecznym,
  • rynkiem nieruchomości oraz kwestiami z nim związanymi,
  • finansowymi skutkami uchwalania miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego (jak również reperkusji powiązanych z wprowadzaniem do tych dokumentów zmian),
  • wskazywaniem przedmiotu odrębnej własności w lokalach,
  • wyceną nieruchomości związanych z działalnością rachunkową (zarówno jako środków trwałych, jak i przyjmujących formę inwestycji).

Jak widać, zakres naszej działalności jest dość szeroki. Dlatego też jeśli poszukują Państwo rzeczoznawcy majątkowego na terenie Zabierzowa lub okolic – zachęcamy do współpracy. Podejmujemy się działań zarówno dla klientów prywatnych, jak i firm czy organów państwowych. Bogate doświadczenie i regularnie uaktualniana wiedza sprawiają, że specjaliści Infidea są jednymi z najlepiej przygotowanych na rynku rzeczoznawców nieruchomości.

Wycena nieruchomości Zabierzów – zapraszamy do współpracy!


W jaki sposób rzeczoznawca majątkowy wykonuje swoja pracę?

Zasadniczo, działalność taka może być prowadzona w kilku różnych formach. Wśród nich wskazać można działalność gospodarczą, jak również spółkę osobową czy umowę o pracę, a także umowy cywilnoprawne. Jednak co istotne, zawsze jest to działalność zawodowa.

W Infidea zdajemy sobie sprawę, że rynek nieruchomości, jak mało który, podlega zmianom. Dlatego też dbamy, by wszyscy współpracujący z nami rzeczoznawcy regularnie uczestniczyli w różnego rodzaju szkoleniach, podczas których aktualizują posiadaną wiedzę. Jednocześnie dopełniamy obowiązku przechowywania certyfikatów poświadczających uzyskanie dodatkowej wiedzy – zapoznanie się z nimi jest jak najbardziej możliwe.

Dbamy także o komfort psychiczny wszystkich podmiotów z nami współpracujących. Zdajemy sobie sprawę, że nierzadko nasze wyceny są wykonywane w sprawach delikatnych lub trudnych i silnie osobistych. Gwarantujemy profesjonalne i pełne szacunku podejście, a także tworzenie operatów szacunkowych (i nie tylko) w oparciu o posiadaną wiedzę i wieloletnie doświadczenie. Nie ma dla nas spraw nie do rozwiązania i ekspertyz, których nie da się sporządzić.

Rzeczoznawca majątkowy Zabierzów – Infidea – serdecznie zapraszamy do kontaktu.