Wycena nieruchomości Tychy

Rzeczoznawca majątkowy - wycena nieruchomości Tychy


Naszą główną specjalnością są kompleksowe wyceny nieruchomości, które przygotowujemy zarówno dla osób indywidualnych, jak i dla klientów korporacyjnych oraz jednostek samorządu terytorialnego. Nasi specjaliści mają wieloletnie doświadczenie w sporządzaniu operatów szacunkowych, które są wykonywane przy uwzględnieniu obowiązujących przepisów prawa. Wszystkie dokumenty oraz opracowania są realizowane z zachowaniem zasady poufności i ochrony danych osobowych.

Nasi rzeczoznawcy majątkowi wyceniają nieruchomości zlokalizowane na terenie całej aglomeracji śląskiej, w tym między innymi na obszarze Tychów. Wycena nieruchomości jest sporządzana w oparciu o kompleksowe procedury i metody, pozwalając określić wartość rynkową, odtworzeniową, a także bankowo-hipoteczną. Cennik świadczonych przez nas usług jest uzależniony od wielu czynników, w tym między innymi od specyfiki nieruchomości, konieczności wykonania pomiarów oraz kosztu uzyskania niezbędnych danych.

Rzeczoznawca majątkowy

W ramach działalności każdy współpracujący z naszą firmą rzeczoznawca majątkowy przeprowadza szereg wycen nieruchomości, między innymi w celu:

  • ustalenia wartości rynkowej nieruchomości w celu jej sprzedaży,
  • oszacowania wartości mienia dla potrzeb podziału majątku,
  • wyceny nieruchomości w celu zabezpieczenia wierzytelności kredytobiorcy,
  • przekształcenia prawa spółdzielczego we własnościowe,
  • oszacowania stawek czynszów dzierżawnych,
  • ustalenia wysokości podatku od czynności cywilno-prawnych, spadków i darowizn itp.

Naszą specjalnością jest nie tylko wycena mieszkania czy domu. Specjalizujemy się także w wycenach lokali użytkowych, gruntów niezabudowanych, a także nieruchomości komercyjnych (biurowych, handlowo-usługowych, magazynowych, hoteli, obiektów sportowych). Przed podjęciem decyzji o zastosowaniu przez rzeczoznawcę majątkowego odpowiedniej metody, podejścia i techniki wyceny, zawsze jest przeprowadzana wizja terenowa wraz z oględzinami nieruchomości. Wynikiem wyceny jest operat szacunkowy, który jest sporządzany w formie papierowej.