Wycena nieruchomości Olkusz

Wycena nieruchomości Olkusz


W Infidea oferujemy Państwu rzetelne wyceny nieruchomości w Olkuszu oraz w okolicznych miejscowościach w województwach małopolskim i śląskim. Usługi kierujemy między innymi do osób prywatnych, klientów biznesowych i jednostek samorządowych.

Dzięki specjalistycznej wiedzy, wieloletniemu doświadczeniu oraz stosowaniu niezawodnej metodologii wykonujemy dokładne wyceny nieruchomości mieszkalnych, komercyjnych, przemysłowych, rolnych, leśnych i innych zgodnie z Państwa życzeniami.

Przygotowany przez naszych wykwalifikowanych rzeczoznawców majątkowych operat szacunkowy jest dokumentem o szerokim zastosowaniu, między innymi w ubieganiu się o finansowanie, przy podziale majątku, w sprawach podatkowych, wywłaszczeniowych, komorniczych.

Infidea – rzeczoznawca majątkowy Olkusz i okolice – jesteśmy do Państwa dyspozycji!


Jakie nieruchomości wyceniamy?

W Infidea specjalizujemy się w wycenach wszystkich typów nieruchomości. Rzeczoznawcy majątkowi zatrudnieni w naszej firmie to eksperci z wieloletnią praktyką, co przekłada się na najwyższą jakość świadczonych przez nas usług.

Niezależnie od tego, czy chcą Państwo zlecić wycenę domu, mieszkania czy też nieruchomości sprawiającej więcej trudności w oszacowaniu jej wartości, na przykład zabytku, jesteśmy zawsze gotowi do pomocy. Wykorzystując sprawdzone metody wyceny, krajowe i międzynarodowe standardy, a także kierując się zasadami prawa i etyki zawodowej, przygotowujemy kompleksowe opinie o wartości nieruchomości.

Wykonujemy wyceny poniższych nieruchomości:

 • mieszkalne – mieszkania, domy jednorodzinne, także w trakcie budowy,
 • komercyjne – handlowe, usługowe, biurowe,
 • przemysłowe – hale produkcyjne, magazynowe,
 • lokalowe – lokale użytkowe, mieszkalne,
 • niezabudowane – grunty,
 • rolne,
 • leśne,
 • zabytkowe.

Wynikiem wyceny nieruchomości przeprowadzonej przez naszych rzeczoznawców jest operat szacunkowy, czyli opinia rzeczoznawcy na temat wartości danej nieruchomości. Jest on dokumentem urzędowym, który sporządzany jest w formie pisemnej. W operacie znajdują się dokładne informacje dotyczące wartości nieruchomości, metody przygotowania wyceny, podstawy prawne jej wykonania.

Infidea – wycena nieruchomości Olkusz – zapewniamy obsługę na najwyższym poziomie!


Kiedy warto skorzystać z usług rzeczoznawcy majątkowego?

Rzeczoznawca majątkowy Infidea może przygotować dla Państwa wycenę nieruchomości na różne cele. Zgodnie z Ustawą z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami wycena nieruchomości prowadzona jest przy wyznaczaniu ich wartości rynkowej, odtworzeniowej lub katastralnej.

Wycena niekiedy dyktowana jest przepisami prawa, ale również może być ona wykonana na życzenie właściciela nieruchomości lub innego podmiotu. Przygotowywane przez nas operaty szacunkowe wykorzystywane są przez wiele podmiotów, między innymi banki, urzędy, sądy, towarzystwa ubezpieczeniowe, kancelarie komornicze.

Nasze wyceny nieruchomości są stosowane w poniższych celach:

 • pozyskanie kredytu bankowego na zakup nieruchomości,
 • zakup lub sprzedaż nieruchomości,
 • podział nieruchomości po rozwodzie,
 • podział nieruchomości wchodzących w skład spadku,
 • darowizny nieruchomości,
 • sprawy odszkodowawcze,
 • postępowania komornicze – egzekucja z nieruchomości,
 • postępowania o nieprawidłowo naliczony podatek,
 • aktualizacja informacji o opłatach za użytkowanie wieczyste.

Ile kosztuje wycena nieruchomości?

W Infidea ustalamy opłaty za wycenę nieruchomości indywidualnie, uwzględniając przy tym szereg czynników jak typ nieruchomości, zakres wyceny, jej cele, preferowany termin uzyskania opinii.

Klientom zlecającym aktualizacje operatów szacunkowych możemy zaproponować atrakcyjne upusty cenowe sięgające aż 50%.

Dlaczego warto skorzystać z usług wyceny nieruchomości w Infidea?

W Infidea jesteśmy skoncentrowani na spełnieniu wszystkich oczekiwań klientów, dlatego świadczymy usługi kompleksowo, drobiazgowo, a także z naciskiem na bezstronność i dyskrecję.

Pracujący w naszej firmie rzeczoznawcy majątkowi to specjaliści posiadający niezbędne uprawnienia zgodnie z polskim prawem. W toku naszej działalności opieramy się na obowiązujących przepisach oraz standardach i normach, by każda wycena domu, mieszkania, lokali i innych nieruchomości precyzyjnie określała wartość nieruchomości.

Nasza firma posiada ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, dzięki któremu możemy zagwarantować Państwu pełne bezpieczeństwo współpracy.

Aby zaoferować kompleksową obsługę dla naszych klientów w Olkuszu, współpracujemy również z ekspertami z innych dziedzin, między innymi z zakresu obrotu nieruchomościami, usług budowlanych, geodezyjnych, finansowych, z kancelariami notarialnymi.

W razie dodatkowych pytań związanych z przygotowywaniem wycen nieruchomości w mieście Olkusz jesteśmy gotowi do pomocy. Prosimy o kontakt telefoniczny, e-mailowy lub za pośrednictwem formularza znajdującego się na stronie internetowej. Jesteśmy także do Państwa dyspozycji w naszym biurze w Krakowie przy ul. Lea 116.

Infidea – profesjonalna wycena nieruchomości Olkusz – zapraszamy Państwa do skorzystania z naszych usług!