Wycena nieruchomości Kraków

Wycena nieruchomości Kraków


W Infidea zajmujemy się wycenami nieruchomości na terenie Krakowa i w innych, okolicznych miastach. Współpracujemy wyłącznie ze specjalistami w danej dziedzinie, dzięki czemu mogą mieć Państwo pewność, że dokument zostanie przygotowany nie tylko zgodnie ze sztuką, ale również niezwykle rzetelnie.

Jakie usługi realizują nasi rzeczoznawcy majątkowi?

Nasza firma może wydawać szereg różnego rodzaju dokumentów, powiązanych z szeroko rozumianych rynkiem nieruchomości. Najbardziej podstawowym i jednocześnie najczęściej tworzonym przez naszych specjalistów dokumentem jest tak zwany operat szacunkowy. Wśród innego rodzaju dokumentów, wystawianych przez Infidea, wskazać możemy również na analizy lub ekspertyzy związane z:

  • wyceną nieruchomości na rzecz postępowania bankowo-hipotecznego,
  • wyceną nieruchomości na potrzeby sądowe,
  • uchwalaniem lub wprowadzaniem zmian w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego (i związane z tym konsekwencje),
  • ocenianiem wartości konkretnej nieruchomości na rzecz określonego inwestora,
  • doradztwem w zakresie szeroko rozumianego rynku nieruchomości.

Wyżej wskazane kwestie to jedynie przykładowy katalog spraw, jakimi się zajmujemy. Rzeczoznawca majątkowy Kraków – Infidea z chęcią podejmuje współpracę z klientami prywatnymi, jak również biznesowymi. Podejmujemy się obsługi zadań własnych oraz zleconych jednostek samorządu terytorialnego i nie tylko. W celu uzyskania szczegółowej informacji, czy możemy zająć się Państwa sprawą – zapraszamy do kontaktu.


Profesjonalna wycena nieruchomości – czym jest operat szacunkowy?

Wycena nieruchomości w Infidea opiera się właśnie na wyżej wskazanym dokumencie. Jest to najbardziej podstawowa forma działalności dla naszych rzeczoznawców i nowi ich autorską opinię powiązaną z ogólną wartością nieruchomości. Dla swej ważności musi przyjąć formę pisemną, a sam operat jest dokumentem urzędowym. Działamy w zgodzie z obowiązującymi przepisami prawa i wydajemy tego rodzaju dokumenty jedynie w formie pisemnej, z zachowaniem obowiązkowych dla operatów elementów.

W związku z powyższym może on być przedstawiany w przypadku różnego rodzaju spraw dotyczących nieruchomości – w tym również sądowych. Dlatego też ustawodawca wprowadza szereg wymogów mających na celu ujednolicenie tego rodzaju dokumentów dla całego kraju – dzięki temu możliwe jest korzystanie z operatu szacunkowego stworzonego na przykład w Krakowie – w zupełnie innej części kraju czy nawet za granicą. Tworzymy nasze dokumenty w zgodzie z powszechnie obowiązującymi standardami.

Wycena mieszkania Kraków – zapraszamy do współpracy z Infidea. Gwarantujemy wysoką jakość oraz duże doświadczenie, dzięki któremu nasze działania będą nie tylko szybkie, ale również rzetelne i w pełni profesjonalne.


Kto może zostać rzeczoznawcą majątkowym?

Tworzenie wycen nieruchomości wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Dlatego też nasi specjaliści spełniają wszystkie stawiane przed nimi wymogi formalne. Posiadają zatem:

  • pełną zdolność do czynności prawnych,
  • pozytywne zdanie egzaminu na rzeczoznawcę zawodowego potwierdzone dokumentem,
  • odbycie minimum półrocznej praktyki zawodowej z zakresu wyceny nieruchomości (ten wymóg nie odnosi się do wszystkich osób),
  • posiada wykształcenie wyższe (w dowolnej tematyce),
  • ukończyła studia podyplomowe z zakresu wyceny nieruchomości – przy czym również w tym zakresie przewidziane są zwolnienia z takowego obowiązku. Dotyczą one między innymi osób, które w toku studiów uzyskały niezbędną wiedzę z tego zakresu.

Jak widać, wymagania dla rzeczoznawcy majątkowego są wygórowane. Ma to związek z faktem, że jego ocena może zaważyć na wielu rozmaitych kwestiach – również w sprawach sądowych. W Infidea zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego nasi rzeczoznawcy to starannie wyselekcjonowana grupa specjalistów. Oprócz wyżej wskazanych cech, łączy nas jedno: pasja dla wykonywanego zawodu.

Kompetencje rzeczoznawcy majątkowego Infidea

Jako że rynek nieruchomości jest niezwykle płynny i zmienia się bardzo dynamicznie, nasi rzeczoznawcy cyklicznie przechodzą szkolenia o rozmaitej, powiązanej z nieruchomościami tematyce. Dbamy o poszerzanie kompetencji oraz uzupełnianie wiedzy każdego naszego pracownika.

Potwierdzeniem uzyskania dyplomu (a zatem również odbycia praktyk) jest wpisanie na ogólnokrajową listę rzeczoznawców. Pragniemy zapewnić, że wszyscy nasi rzeczoznawcy znajdują się w wyżej wskazanym rejestrze, co można z łatwością zweryfikować.

Wycena nieruchomości Kraków – Infidea pozostaje do Państwa dyspozycji. Przygotujemy w pełni profesjonalne operaty lub ekspertyzy związane z różnego rodzaju nieruchomościami – między innymi o charakterze rolnym, prywatnym, leśnym i wielu innych.

W razie pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu z Infidea. Z chęcią wyjaśnimy wszelkie nurtujące Państwa zagadnienia.

Rzeczoznawca majątkowy Kraków – serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług!